Народний музей П.С. РИБАЛКА
Мальовниче село Малий Вистороп, що на Лебединщині, з більш ніж трьохсотлітньою історією, пов’язане з життям і діяльністю видатного діяча збройних сил, двічі Героя Радянського Союзу, маршала бронетанкових військ Павла Семеновича Рибалка.
Виявом великої поваги до подвигу уславленого земляка і його бойових соратників є народний музей.
Музей був створений у 1954 році.
Сучасна експозиція в музеї виконана в 1984 році.
Будівля музею є історичною пам’яткою. Це колишній маєток Романівського цукрового заводу, який було збудовано у 1870 році.
Пропонуємо Вам пройтися залами музею переглянувши віртуальну екскурсію.
Віртуальна екскурсія в народному музеї двічі Героя Радянського Союзу, Маршала бронетанкових військ Павла Семеновича Рибалка
У шести залах приміщення розміщено понад 3 000 експонатів. Матеріали музею висвітлюють основні етапи життя і діяльності Павла Семеновича Рибалка, подвиги його бойових соратників. Серед експонатів історичні документи, фото, книги, газети воєнних років, особисті речі маршала, цінні подарунки.
Перша зала присвячена бойовим товаришам П.С. Рибалка, славним командирам і воїнам 3-ї гвардійської танкової армії. Тут розміщено лекційну аудиторію на 20 місць та представлена експозиція, яка розкриває тематику музею, його профіль.
Експозиція наступних двох залів розповідає про дитинство, юність маршала, про те, як розвивався його військовий талант. Представлені родинні фото, особисті речі П.С. Рибалка, відображено початковий період Великої Вітчизняної війни.
Експонати музею переконливо розкривають військовий талант командира героїзм танкістів. Схеми бойових дій, листівки, фронтові газети, документальне фото, створюють реалії суворих і героїчних років.
Ветерани Великої Вітчизняної війни Тищенко С.Єта Криловецький І.Г. в музеї П.С. Рибалка.Травень 2010 р.
|
Екскурсію проводить громадський директор музею – Рибалко В.В.
|
У четвертій залі відтворено інтер’єр домашнього робочого кабінету маршала Рибалка. У цій експозиції представлено біля ста особистих речей П.С. Рибалка періоду 1945 – 1948 років: письмовий стіл, книжкова шафа, особиста бібліотека маршала, журнальний столик, годинник, радіоприймач, настінні знімки сина, портрет маршала, тощо. На стендах відображено післявоєнну діяльність П.С. Рибалка.
Музейна екскурсія закінчується у «Кімнаті пам'яті», де зібрані документи, матеріали, фотографії, які розповідають як бережуть пам’ять про Рибалка громадяни близького і далекого зарубіжжя.
Експонати цієї зали розповідають про безмежну повагу танкістів-рибалківців до свого командира. Десятки книг-спогадів написали ветерани про бойовий шлях третьої гвардійської танкової армії. У кожній із них теплі слова про командарма.
А в шостій залі знаходяться зібрання подарунків музею від ветеранів-рибалківців та делегацій, які відвідували музей в різні часи. Тут представлені різноманітні сувеніри, мемуари в книгах, листах, подарунки від делегацій з Чехословаччини, Польщі, сувеніри від Уральського, Харківського танкобудівних заводів, тощо.
Музей П.С. Рибалка є центром військово-патріотичного виховання в коледжі, відомий не тільки на Сумщині, а й далеко за її межами.
До екскурсійного обслуговування при відвідуванні музею входять монумент «Танк Т-34», який знаходиться біля навчального корпусу коледжу, та бронзове погруддя П.С. Рибалка, яке встановлено у сквері, що носить ім'я видатного командарма.
Монумент «Танк Т-34»
|
Бронзове погруддя П.С. Рибалка
|
Оновлено 12 квітня 2016 року