Виховна робота

Завдання виховної роботи в коледжі полягає у вихованні творчої особистості (реалізація індивідуальних особливостей та здібностей студентів, формування ціннісних орієнтацій та світогляду).

Студентське самоврядування у коледжі є конкретною реалізацією громадянських прав студентів, формування у них почуття відповідальності, вміння вирішувати соціальні, економічні та культурно-освітні проблеми.

Водночас студентське самоврядування є дієвою формою самовиховання, формування якостей управлінця.

В коледжі вже ввійшло в традицію щосеместру кожного навчального року проводити день студентського самоврядування, під час якого управління навчальним закладом, а також проведення занять та виховних заходів покладається на студентів-дублерів викладачів та кураторів навчальних груп.

Робота з обдарованою молоддю – пріоритетний напрям виховної роботи, який включає низку завдань, а саме: виявлення обдарованості студентів та максимальне сприяння їхньому розвитку. З цією метою проводяться інтелектуальні конкурси «Кращий за професією», «Таланти твої, Україно», «Студент року» тощо. В коледжі  обдарованим студентам призначені іменні стипендії: Президента України,  Верховної Ради та  голови Сумської обласної державної адміністрації.

У 2012-2013 навчальному році на зльоті іменних стипендіатів та відмінників навчання  «Лідери АПК ХХІ століття» серед студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації Мінагрополітики України наш коледж представляла Павучек Олена – студентка 3 курсу за спеціальністю «Ветеринарна медицина», переможець регіонального інтелектуального конкурсу «Студент року» Чернігівської та Сумської областей Мінагрополітики України вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.

Правове виховання в коледжі здійснюється не лише на заняттях з правознавства, а також кураторами навчальних груп, які один раз на місяць проводять виховні години з правової тематики. Спільно з органами внутрішніх справ,  службою в справах неповнолітніх Лебединського районного управління юстиції, прокуратурою, наркокабінетом проводяться заходи  щодо  запобігання  злочинних проявів  в студентському середовищі. Питання стану роботи з профілактики та запобігання правопорушень, злочинів постійно заслуховуються на нарадах при директору та на  батьківських  зборах в студентських навчальних групах. В коледжі постійно поновлюється куточок «Студенту про наркоманію, токсикоманію, алкоголізм», діє правовий лікнеп.

Позааудиторна робота – невід'ємна складова виховання студентів. Цьому сприяє робота дев’яти спортивних секцій, семи гуртків художньої самодіяльності та тридцяти п'яти гуртків  технічної творчості.

Дозвілля молоді – це активний відпочинок студентів на базі діяльності актової зали, спортивних майданчиків та інших місць цільового призначення. За навчальний рік в коледжі проводиться понад шістдесят великоформатних виховних і розважальних заходів.

Найбільш урочисто-видовищні заходи - це фестивалі художньої самодіяльної творчості «Таланти твої, Україно», «З піснею по життю», «Пісня – оберіг нашої душі», студентські вечірки.

Формуванню любові до обраної професії сприяють професійні конкурси, виставки декоративно-прикладного та фотомистецтва.

В коледжі навчаємо студента цінувати себе як унікальну та неповторну особистість, знати наслідки негативного впливу шкідливих звичок на здоров’я, прагнення бути фізично здоровою людиною. Цьому сприяє системна виховна робота.
Оновлено 31 жовтня 2013 року